Archiv pro den: 26. 11. 2018

Rozsvěcení Vánočního stromečku 2.12.2018

2. 12. 2018 se koná Rozsvěcení stromečku u OÚ Krchleby. Děti zde vystoupí se svými písněmi a básněmi.

Sraz pro děti MŠ je v 16.15 hod u OÚ, vystupovat budou cca v 16.30 hod.

Divadlo – „ČERT A KÁČA“

Ve středu 28. 11. 2018 pojedou děti do divadla na představení „Čert a Káča“. Cena představení je 70 Kč.

Kdo by neznal pohádkovou Káču, v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová postava. Nová klasická pohádka potěší řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, například s čertovským vrátným u pekelné brány, pobaví vás i další čertův převlek, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.

Čert a Káča je již sedmá pohádka, kterou pro DAP napsala známá spisovatelka a autorka televizních her Božena Šimková. Zúročila v ní letitou zkušenost s mnoha svými televizními i divadelními pohádkami, vzpomeňme například večerníčky Krkonošská pohádka. Všechny se vyznačují krásnou, květnatou češtinou. Zkušená autorka umí napsat příběh srozumitelný pro malé diváky, který zároveň pobaví i dospělé.