Archiv pro rok: 2019

Vánoční přání

Spokojené, láskou a porozuměním naplněné vánoční svátky, v novém roce všechno dobré, hodně štěstí, zdraví a úspěchů přejí všem žákům, rodičům a příznivcům školy pedagogové a provozní zaměstnanci krchlebské školy.

Přespávání v MŠ

Z důvodu nemoci se letošní vánoční přespávání ve školce nekoná!

Děti o něj však nepřijdou, po novém roce bude stanoven nový termín.

Vánoční zpívání

V tomto adventním období vás zveme na vánoční zpívání, které proběhne ve středu 11. prosince 2019 od 15.30 hodin. Přijďte si se svými dětmi posedět, poslechnout a zazpívat vánoční písničky. Těšíme se na vás.

Vánoční – indiánská besídka

Srdečně Vás zveme na Vánoční – indiánskou besídku.

Kdy?     V pátek 13. 12. 2019 od 15. 30 hodin

Kde?    V mateřské škole

Malí indiáni Vám předvedou, co už všechno dovedou!

Těšíme se na Vás!

Akce do konce roku 2019

AKCE DO KONCE ROKU 2019

• 1. 12. 2019 – Rozsvěcení vánočního stromečku
  •  5. 12. 2019 – Mikulášská nadílka v MŠ
  •  13. 12. 2019 – Vánoční – indiánská besídka v MŠ
  • 16. 12. 2019 – Vánoční nadělování aneb do školky přijde Ježíšek
  • 19. 12. 2019 – Přespávání v MŠ pro nejstarší děti
Rozsvěcení vánočního stromečku

V neděli 1. 12. 2019 proběhne ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU. Celá akce se koná u OÚ v Krchlebech. Sraz v 16.00 hodin, vystoupení dětí v 16.30 hodin.

Přijďte si s námi zazpívat a přivítat adventní čas.

Těšíme se na Vás!

Rozsvěcení vánočního stromečku

V neděli 1. prosince 2019 vystoupí starší žáci s kulturním pásmem při rozsvěcení vánočního stromečku v obci Krchleby. Sraz v 16 hodin u obecního úřadu. Zváni jsou i žáci mladší a všichni, kdo mají adventní období rádi- přijďte si s námi zazpívat a nasát vánoční atmosféru.

Školní výlet Peklo Čertovina

Tento pátek 29. listopadu 2019 jedou žáci ZŠ na školní výlet nedaleko Hlinska, do obce Čertovina. Vybíráme 159,- Kč na vstupné. Odjezd v 8 hodin. S sebou: vhodné oblečení dle počasí, vydatnou svačinu, dostatek pití, kapesné. Návrat kolem 13 – 13.30 hodin. Oběd ve školní jídelně zajištěn. Doufejme, že se vrátíme všichni a čerti si v Pekle nikoho nenechají.

Něco o PEKLE Čertovina:

V České republice byl otevřen světový unikát – PEKLO, který nemá v Evropě ani jinde na světě obdoby.

Jedná se naprosto výjimečnou stavbu, která sahá až do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry.

Stavba svým charakterem připomíná obří převrácenou loď o délce 65 metrů a šířce 14 metrů. K této stavbě se váže legenda, která praví, že v roce 666 se plavili čerti na pekelném korábu a pátrali po hříšných duších. Jedné noci je však zastihla ukrutná bouře a celý koráb převrátila dnem vzhůru. Lucifer vzal své ohromné vidle, zapíchl je přímo před příď převrženého korábu a pronesl: „Peklo nikdy nebude mířit k nebesům!“. Přikázal všem chlupáčům kutat a kopat, až si vykopali svoje PEKLO. A hříšné duše na pozemském světě, které se nebály poblíž usídlit, nazvali toto místo Čertovina.

V útrobách stavby naleznete mimo zmiňovaného podzemního labyrintu i restauraci s kapacitou 200 míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu, v létě dětské hřiště se skákacími atrakcemi.

Celý projekt je určen pro všechny věkové kategorie, kde naleznete zábavu ve formě hraného programu živými herci (čerty), slovy naprosto nepopsatelná atmosféra.

V roce 2016 navštívilo Peklo 80.000 návštěvníků, v roce 2017 to bylo 105.000 návštěvníků a v roce 2018 již 135.000 návštěvníků.

Za zmínku také stojí, že zde v květnu 2017, natočil Zdeněk Troška svoji novou pohádku Čertoviny.

Ředitelské volno

V pátek 22. 11. 2019 vyhlašuje ředitelka školy z provozních důvodů  ředitelské volno pro žáky ZŠ. (Ředitelské volno ZŠ Sadová, Čáslav – školní jídelna nevaří.)

Třídní schůzka

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 se koná od 15. 45 hod. třídní schůzka rodičů.