Archiv pro rok: 2020

Přejeme všem v tomto čase klidné prožití vánočních svátků. Pozastavte se v každodenním shonu a užijte si pohodu svátečních dnů, zasloužíte si ji již proto, že tento rok pro nás všechny byl opravdu náročný. Radujte se se svými dětmi z jejich úspěchů, vnímejte jejich rozzářené oči, prožijte si náležitě společné chvíle.

Do nového roku 2021 přejeme především zdraví. Čeká nás ještě dlouhý kus cesty, než se vše vrátí do „zajetých kolejí“. Věřme, že vše společně zvládneme.

Vánoce: Velké písmeno nebo malé? Jak se píší správně - Seznam Zprávy

Krásné Vánoce přejí pedagogové ZŠ a MŠ.
Dny volna pro žáky ZŠ
Na základě vládního rozhodnutí a pokynu ministra školství byly na pondělí a úterý 21. a 22. prosince 2020 vyhlášeny dny volna pro žáky základních škol. Vánoční prázdniny se tedy prodlužují na období 21. 12. – 3. 1. 2021. Žáci jdou do školy naposledy tento pátek 18. 12., do školy se vrátí v pondělí 4. 1. 2021.

Provoz MŠ zajištěn včetně středy 23. prosince 2020.
Oznámení

Oznamujeme občanům, že od 6. 11. 2020 se začíná v obci Krchleby s rekonstrukcí elektrického vedení – název stavby Krchleby, Cihelna, Ke škole, Ke kostelu, obnova – kNN, dem. NN. Celou akci provádí společnost AZ Elektrostav, a.s., Nymburk.

Zároveň upozorňujeme, že opět budou probíhat v obci výkopové práce, prosím dbejte zvýšené opatrnosti.

Významně tyto práce ovlivní spojovací komunikace s mateřskou i základní školou.

Bc. B. Jeřichová, starostka obce

Distanční výuka

Od středy 14. října 2020 přecházejí všechny stupně škol s výjimkou škol mateřských na distanční způsob výuky. Tento způsob je zatím vyhlášen na období do 23. 10. 2020, poté navazují týdenní podzimní prázdniny. O návratu žáků zpět do školy, tedy k prezenčnímu způsobu výuky, vás budeme informovat. Podklady k výuce očekávejte od jednotlivých vyučujících.

Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny byly rozšířeny rozhodnutím ministra školství o dny 26. – 27. 10.2020. Doba jejich trvání je tedy od 26. 10. do 30. 10. 2020.

Plavecký výcvik

Na základě krizových opatření vlády souvisejících s šířením Covid – 19 je zakázán od 9. 10. 2020 provoz bazénů a s tím související výuka plavání. Žáci absolvovali k dnešnímu dni 6 lekcí. O vývoji situace vás budeme informovat.

Sběr papíru

I v letošním školním roce 2020/2021 se škola zapojila do 9. ročníku sběrové soutěže pořádané společností AVE. Sbíráme starý papír – noviny. časopisy, směsný papír, karton.

Soutěž je určena pro mateřské, základní a střední školy. Smyslem je pomoci školám naplňovat cíle environmentální výchovy a zároveň také zvýšit povědomí o třídění odpadu.

Každý soutěží sám za sebe, ale i za školu.

Pomozme společně chránit přírodu a naše životní prostředí.

Opatření ředitelky školy od 10. 9. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a rekordním nárůstům nových případů Covid – 19 bude od čtvrtka 10. září 2020 platit povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celém Česku.

S ohledem na tuto skutečnost platí od 10. 9. 2020 do odvolání v základní škole povinné nošení roušek ve společných prostorách (při vstupu do budovy, v šatně, na chodbách, WC, při přechodu do školní jídelny).

Zároveň v souvislosti s šířící se virózou ve školách doporučujeme rodičům zvážit:

1. zdravotní stav svých dětí a s tím související vhodnost absolvování zítřejší (10.9.2020) lekce plaveckého výcviku,
  2. pobyt ve školní družině.
Plavecký výcvik (MŠ, ZŠ)

Ve čtvrtek 3. září 2020 bude zahájen předplavecký a plavecký výcvik dětí MŠ a žáků ZŠ. Odjezd v 10.15 hodin od MŠ. S sebou: plavky, ručník, mýdlo, hřeben, děvčata s delšími vlasy koupací čepici, roušku do autobusu (použita bude dle pokynů pana řidiče). Vše do igelitové tašky nebo batůžku. Návrat kolem 12.30 hodin.

Informativní schůzka rodičů žáků 1. ročníku

Ve středu 2. září 2020 se od 15.40 hodin koná informativní schůzka rodičů žáků 1. ročníku. Prosíme, aby se s ohledem na současnou situaci schůzky účastnil vždy pouze 1 rodič. Děkujeme za pochopení.