Archiv pro den: 12. 3. 2020

Přerušení provozu MŠ

Město Čáslav uvedlo dnes 12. 3. 2020 na svém facebookovém profilu, že jako zřizovatel Mateřské školy Čáslav, od pondělí 16. března 2020 přerušuje provoz mateřské školy ve všech střediscích školky.

Vzhledem ke skutečnosti, že stravování dětí naší mateřské školy je zajišťováno z této mateřské školy, přerušuje od pondělí 16. března 2020 i krchlebská MŠ do odvolání svoji činnost.

Zákonní zástupci, kteří potřebují pro svého zaměstnavatele potvrzenou Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení (MŠ), obdrží tuto potvrzenou ředitelstvím školy zítra, tj. v pátek 13. března 2020 v čase od 15.00 do 16.00 hodin v budově ZŠ (1. poschodí).

O dalších krocích týkajících se provozu MŠ budete průběžně informováni.

(vloženo 12. 3. 2020, 22.22 hod.)

Provoz mateřské školy

Provoz mateřské školy prozatím zachován (stav k 12. 3. 2020, 17.33 hodin). V případě dalších mimořádných opatření, která by měla zasáhnout činnost zařízení předškolního vzdělávání (MŠ) bude vedení školy zákonné zástupce informovat prostřednictvím těchto webových stránek a zároveň oznámením vyvěšeným na vstupních dveřích MŠ.

Informace k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol

Opatření Ministerstva zdravotnictví zakazuje osobní přítomnost při vzdělávání nebo studiu.

Opatření se týká všech žáků a studentů. Na základní škole se týká také přípravných tříd a přípravného stupně základní školy speciální. Netýká se osobní přítomnosti zaměstnanců ve školách a školských zařízení.
Opatření platí do odvolání.

Opatření se týká základních škol, základních škol speciálních, středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol včetně provozu škol při zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, a to bez ohledu na zřizovatele – tedy veřejných i soukromých.

Přestože se opatření výslovně netýká mateřských škol a lesních mateřských škol, doporučujeme zvážit omezení nebo přerušení provozu mateřské školy.
Základních uměleckých škol a jazykových škol s právem státní jazykové zkoušky se opatření výslovně netýká, doporučujeme však jejich provoz přerušit nebo omezit v maximální možné míře, a to po dohodě se zřizovatelem.
Opatření se týká i jiných akcí pořádaných školou pro žáky a studenty a také praktického vyučování včetně odborného výcviku.
V případě již probíhajících akcí pořádaných školou (například lyžařský kurz) je možné tyto akce dokončit. U dalších takových naplánovaných akcí doporučujeme zvážit jejich uskutečnění. Pokud škola koná další akce, které však nesouvisí přímo se vzděláváním, doporučujeme i takovéto akce zrušit nebo omezit.
Opatření se týká prezenčního vzdělávání, tedy v ZŠ celé vzdělávání, v SŠ a VOŠ při denní, večerní případně kombinované formě vzdělávání při osobní účasti. Tam, kde to podmínky školy a žáků či studentů umožní, je možné používat nástroje „distančního vzdělávání/studia“. O využití těchto nástrojů rozhoduje ředitel školy.

Školní jídelny – poskytující stravování žákům a studentům ZŠ, ZŠS, SŠ, konzervatoře a VOŠ nebudou po tuto dobu poskytovat školní stravování těmto žákům a studentům. Na jiné činnosti nemá opatření přímý vliv.

Výchovná a ubytovací zařízení – přestože se jich opatření přímo nedotýká, doporučujeme provoz omezit v maximální možné míře.

Školní družina – nebudou po dobu platnosti opatření v provozu.

Školní klub a středisko volného času – přestože se jich opatření přímo nedotýká, doporučujeme provoz přerušit nebo omezit v maximální možné míře.

Školská účelová zařízení – jedná-li se o činnost pro žáky a studenty, která je vzděláváním, tak se jich opatření týká.

Jiné činnosti – doporučujeme přerušit nebo omezit v maximální možné míře.

Školská poradenská zařízení – opatření se jich přímo nedotýká, doporučujeme provoz přizpůsobit situaci.

Soutěže a přehlídky podle školských předpisů – přestože se jich opatření přímo nedotýká, doporučujeme tyto akce omezit nebo zrušit, případně je-li to možné odložit jejich konání.

Uzavření základních škol

V souvislosti s uzavřením základních škol jsou tyto v případě zájmu zákonných zástupců povinny vystavit Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení. V pátek 13. března 2020 v čase od 15 do 16 hodin bude v budově ZŠ (1. patro) přítomna ředitelka školy, aby případným zájemcům toto potvrzení vystavila.