Advent v základní škole

Adventní období je jedním z nejkrásnějších v celém roce. Děti se těší na dárky, dospělí na setkání s širší rodinou a rozzářené oči svých ratolestí. Ve škole je toto období spojeno se spoustou tradičních prožitků. V letošním roce jsme advent zahájili kulturním programem 3. prosince 2017 při rozsvěcení vánočního stromečku před obecním úřadem. Návštěvnost byla, jako již obvykle, vysoká. Děti z mateřské i základní školy si připravily pásmo písniček, básniček a skladeb hraných na flétnu. Za doprovodu pana Fidlera jsme si společně užili příjemné chvíle. 5. prosince zavítal do školy Mikuláš v doprovodu dvou andělů a dvou neposedných čertů, kteří zlobivcům vše náležitě „spočítali“. Balíček sladkostí byl odměnou pro poslušné děti, které všem předvedly básničku nebo písničku. Tentokrát nám čertíci nikoho neodnesli, i když adepti by se našli. Ve čtvrtek 21. prosince jsme se sešli v 19 hodin ve škole, kde na nás čekaly třídy připravené k nocování. Spousta dárečků udělala dětem velkou radost. Pobyt venku se zářícími prskavkami byl neopakovatelný. Noc příliš dlouhá nebyla. Poslední nocležníci usínali kolem 2. hodiny ranní, první ptáčata se budila kolem 6. hodiny. Snídaně, hry, povídání, oběd, chvilku školní družina a pak už hurá domů, vždyť nás všechny čekají ty pravé Vánoce v kruhu svých nejbližších. Tak si je hezky užijte. (J.Olivová)