Twitter response:

Další literární úspěch Adama Staňka

„Střet světa aneb Důležitý okamžik v mém životě“ bylo téma literární soutěže vyhlášené v rámci kampaně na podporu četby knih. 

Soutěžilo se ve 3 kategoriích. U těch nejmladších (1. stupeň) převažovaly příspěvky o domácích mazlíčcích, nových sourozencích či úspěších v soutěžích. Druhá a třetí kategorie (2. stupeň a střední školy), to byla především vážnější témata – smrt, rozchody, seznámení s novými kamarády, první lásky, ale především otázky. Otázky o smyslu života, o smrti, marnosti atd. Dospívání není vůbec lehký proces, duše je velmi citlivá, a tak i zdánlivé maličkosti mohou hluboce zasáhnout a pozměnit náš život. 

Velký dík patří všem, kteří sedli a svůj příběh napsali.

Jedním ze zúčastněných byl i žák 5. ročníku naší školy Adam Staněk. Na výsledek jsme dlouho čekali, ale stálo to za to. Adam obsadil v konkurenci dalších 109 prací vynikající 1. místo. 

Adame, moc blahopřejeme a přejeme ti, aby ti vztah ke knihám a literární tvorbě vydržel. Jsi velmi šikovný, máš bohatou slovní zásobu a dar slohového zpracování. Je to letos již tvoje druhé vítězství v literární soutěži. A to máš ještě jedno „želízko v ohni“. Moc ti všichni držíme palce a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.