Den bezpečnosti

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 vyjeli starší žáci ZŠ a děti MŠ do prostor Muzea zemědělské techniky v Čáslavi, kde se konal již 5. ročník Dne bezpečnosti. Na ploše se sešlo několik stovek dětí z různých škol čáslavského regionu. Akce byla volně přístupná i veřejnosti. Celý program byl zahájen zástupcem města. Poté vyjela na plochu v podobě spanilé jízdy auta Policie, Záchranné služby a HZS. Své umění nám předvedli učni ze SOŠ a SOUd Čáslav (hasičský útok), viděli jsme psovody se svými čtyřnohými svěřenci, prvosledovou hlídku se zadržením pachatele, práci nadačního fondu Kryštůfek a ČČK (ošetření úrazu). Hasiči nám ukázali hašení kapaliny, slanění, práci při dopravní nehodě. V prostoru měly děti možnost na trenažéru vyzkoušet modelovou situaci při nárazu vozidla v rychlosri cca 30 km/hod., sednout si na motorku či do auta Policie, otestovat své schopnosti při masáži srdce. Čekal na ně i testík z dopravní výchovy. Po celou dobu byla volně přístupná vystavená zemědělská technika. Pokrok šel v tomto směru opravdu nezadržitelně kupředu. Celá akce byla umocněna nádherným počasím. Opět jsme se ujistili, že práce všech složek záchranného systému je velice náročná a jen tak každý ji dělat nemůže. Všem zúčastněným přejeme, aby výjezdů bylo co nejméně. Děkujeme za vaši práci.