Den otevřených dveří Policie ČR

Poslední týden školního roku byl velice naplněný akcemi. Jednou z nich byla středeční akce – Den otevřených dveří Policie ČR v Čáslavi. S dětmi jsme navštívili policejní služebnu, kde si děti prohlédly i zadržovací celu a od milé policistky dostaly pexeso, omalovánky a něco sladkého na zub. Na náměstí na nás již čekaly policejní automobily, ale také, psovodi se psy, jízdní policie na koních, policie s drony, vojenská policie. Nechyběli ani hasiči s technikou, kteří se postarali o ochlazování dětí i dospělých. Svůj stánek měl také Červený kříž a k prohlédnutí byl i automobil záchranné služby. Pomoc červeného kříže, záchranářů, ale i policie jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži, kdy nám všichni zástupci těchto složek pomohli při zastavování krvácení z nosu u jednoho z dětí. Všichni jsou to odborníci na správném místě, protože jejich přístup a laskavost byly úžasné. Ráda bych jim tímto poděkovala!

I když se nám nakonec výlet příliš nevydařil podle našich představ, věřím, že i tak to byl pro děti obrovský zážitek.

(Martínková K.)