Dřevíčková dílnička

V úterý 18. prosince 2018 se naše tělocvična proměnila v truhlářskou dílnu. Tentokrát k nám výtvarník Marek Pilnáček se svou asistentkou zavítal v čase předvánočním. Žáci 1. a 2. ročníku si vyrobili kapříka na kolečkách a různé vánoční ozdobičky, žáci starší si vyrobili svícny a také každý svou originální ozdobu. Po seznámení s bezpečností a organizací práce všichni předvedli zručnost a zapojili svou fantazii. Dřevo opracovávali smirkovým papírem, využívali různé druhy pilníků a vrtaček. Všichni pracovali s chutí, a tak jejich výrobky byly vkusné a originální. Vést děti k řemeslu je obzvláště v dnešní technické době velmi prospěšné. Díky tomuto projektu, pod vedením zručných a příjemných lidí, si to děti uvědomily. Vlastnoručně vyrobené dárky udělaly radost malým truhlářům a jistě udělají radost i obdarovaným. Dárek vyrobený od dětí s láskou a chutí má zajisté nepřekonatelné kouzlo. (P. Tesařová)