Mléčné výrobky pro zdraví (foto)

V rámci projektu „Mléko do škol“ naše žáky v letošním školním roce opět společnost Laktea obdarovala dárkovými balíčky. Balíček pro žáka obsahoval mléko trvanlivé, mléko jahodové, lipánek, jogurt a tvaroh.

V pondělí 23. 5. 2022 jsme v rámci přírodovědy a pracovních činností připravili doprovodný program. Starší žáci (4. a 5. ročník) vyplnili zábavný test zaměřený na zdravou výživu, poté jsme připravili pro mladší žáky důležité informace a nákresy na tabuli. Pozvali jsme si žáky 1. – 3. ročníku a povídali jim o prospěšnosti mléka a mléčných výrobků pro zdraví. Poté proběhla soutěž ve skupinkách. Děti se v rámci soutěže dozvěděly, co je to pasterizace, UHT, osteoporóza, proč je důležitý vitamín D, bílkoviny a vápník. Žáci také sestavovali výživovou pyramidu a tvořili stavby z mléčných produktů.  Na závěr všichni zaslouženě obdrželi 4 mléčné produkty. Společnosti Laktea moc děkujeme, zdraví je přece to nejcennější, co máme. (P. Tesařová)