Polytechnická výchova v ZŠ (foto)

V pondělí 25. října 2021 se žáci základní školy zapojili do projektu s názvem „Dřevíčková dílnička“, podporujícího rozvoj polytechnické výchovy. V úvodu je lektor poučil o bezpečnosti při práci s jednotlivým nářadím, poté je seznámil s některými druhy dřeva. Pro praktické činnosti si mohli žáci zvolit výrobu svícnu nebo hračky (ježek na kolečkách). V průběhu bylo velmi dobře vidět, které děti jsou zručné a pro práci se dřevem mají cit. Vyzkoušely si práci s pilníkem, kladívkem, vrtákem, brusným papírem, pod dohledem pracovali někteří i na pile. Všichni pracovali se zaujetím a ukázněně, za což zaslouží pochvalu. Svůj výrobek si každý odnesl domů – pro radost nebo jako dárek někomu z blízkých. (J. Olivová)