Přespávání v mateřské škole aneb 6 statečných

Před Vánoci, z 20.12. na 21. 12. 2018 jako každý rok, přespávalo ve školce 6 statečných dětí. Čtyři děti bylypředškolní a dvě statečné středňačky. Společně jsme se sešli v 19 hodin ve školce, kde jsme si nachystali postýlky a chviličku si hráli. Následovala procházka vánočními rozsvícenými Krchlebami, kde děti obdivovaly vánoční výzdobu. Při návratu do školky, jsme si zaprskali prskavkami. A začal dle slov dětí „MEJDAN“. Ten měl podobu ochutnávání cukrovíčka a přípitek dětským šampaňským. Po pečlivém vyčištěním zoubků a uložení do postýlek, i když někteří se do nich jen tak tak vešli, protože jejich postýlku už obýval plyšový kamarád, jsme si zazpívali společně s kytarou několik dětských a vánočních písní. Aby se nám lépe spalo, koukali jsme chviličku na pohádku „Ferdinand“ promítanou 3boxem. Společně jsme si celý večer užili, všechny děti byly statečné a vůbec nikdo neplakal, ani si nestýskal. Za svou statečnost si zaslouží obrovskou pochvalu!

(Martínková K.)