Projekt „Škola v pohybu“

V úterý 4. 12. 2018 si žáci 5. ročníku společně s částí žáků 4. ročníku vyzkoušeli v rámci projektu „Škola v pohybu“ ukázkovou hodinu tělesné výchovy s trenérem Miroslavem Patákem. Radost z pohybu, práce v týmu, spolupráce ve hře, zábavná forma, spontánnost dětí, které se do všech aktivit s chutí zapojily, byla výsledkem dobře organizované práce a naplnila bezesporu cíl projektu. Předcházet obezitě dětí, rozvíjet chuť k pohybu a rozvíjet zájem a sportovní nadání je pro život velmi důležité. Hodina byla velmi dynamická, různorodost aktivit, sportovní, gymnastické prvky, úpoly, přetahy a mnoho dalšího ve velmi příjemné atmosféře pod vedením sympatického sportovce udělalo všem radost. Dětem se velmi líbila spolupráce, vstřícnost, přátelské a názorné vedení trenéra. Naši žáci ukázali, že jsou disciplinovaní a pohyb je nedílnou součástí jejich života. Zajisté nás tato hodina velmi obohatila a těšíme se na další spolupráci. To, co se dělá pro děti, jejich radost a zdraví, má vždy velký význam. Děkujeme. (P. Tesařová)