Projektový den „Knihař – vesmír“ (foto)

Hvězdy, souhvězdí, planety, sluneční soustava, komety, úplněk a mnoho dalších pojmů si žáci 4. a 5. ročníku zopakovali tvořivou a hravou formou 24. března 2022 v průběhu projektového dne realizovaného paní Jitkou Lišofskou z organizace Pod horami. Děti si vytvořily vesmírný lapbook, který jim pomáhal zopakovat jednotlivé pojmy. Při jeho výrobě si vyzkoušely základní knihařské postupy – rýsování, rýhování, výrobu klop a desek i sestavení otočných prvků (obíhání planet). Postupně vznikala jednoduchá učební pomůcka, která jim zopakovala probírané pojmy z přírodovědy a vlastivědy. Projektový den doplnila vědomostní hra, která je vedla k logickému přemýšlení a shrnutí probíraného učivo. (J. Olivová)