Puntíkový den (foto)

V tomto školním roce jsme se poprvé zapojili do celonárodního projektu na podporu nemocných lupénkou s názvem „Puntíkový den“. Každý z nás se snažil v pondělí 24. října 2022 přijít v něčem puntíkovaném, případně si přinést hrneček nebo cokoli jiného s puntíky. Žáci se dověděli, co je podstatou této nemoci, že je nevyléčitelná, jen se dají tlumit její projevy mastmi, ve vážnějších případech i léky. Naše děti díky tomuto projektu vědí, jak se k takovým lidem chovat, když je kdekoli potkají. Vědí, že na ně nemají ukazovat, posmívat se, vyhýbat se kontaktu s nimi. Nemoc není nakažlivá, je třeba naučit se s ní žít. A my zdraví – snažme se takto nemocným lidem usnadňovat jejich život. (J. Olivová)