Putování za tajemstvím skřítků (foto)

Na soutěžní zajímavou a dobrodružnou vycházku jsme se vypravili hned dvakrát. Dům dětí a mládeže připravil zajímavou trasu v délce 3,1 km. Na cestu jsme potřebovali čtečku QR kódů, dobrou obuv, chuť poznávat a dobrodružnou náladu. 1. stanoviště jsme dle mapy našli ve vitríně DDM u cukrárny u Seidlů. Začalo napínavé putování a hledání dalších stanovišť. Postupně jsme prošli 16 stanovišť. Dozvěděli se zajímavosti o řemeslech i řemeslnících. Přiblížili si zábavnou formou historii města Čáslavi. Prohlédli si zajímavá místa. Víme, kde je Bašta, městský úřad či komerční banka. Nalezli jsme skřítky Floriána Čepílka, Rychlonožku, Žáromila Třasavku a jiné mistry různých řemesel. Vyluštili jsme zašifrovaný kód. Na závěr jsme v DDM obdrželi bloky a sladkou odměnu.

V pátek 25. června 2021 vyrazily žákyně 5. ročníku. Počasí bylo deštivé, ale brzy se umoudřilo. Hledání nás bavilo. Děvčata se podívala na zajímavá místa a dokonce i k základní škole na náměstí, kam od září nastoupí. V pondělí 28. června 2021 jsme vyjeli se žáky 4. ročníku. Dobrodružná cesta všechny viditelně bavila. Byli zvídaví, nadšení a užili jsme si spoustu zábavy. Oba výlety se vydařily. Tato dobrodružná poznávací trasa s využitím moderní technologie děti nadchla. Vůbec bychom neřekli, že jsme ušli přes 3 kilometry. Akci zpříjemnilo nakupování i osvěžení v cukrárně. Ceníme skvělý nápad a děkujeme za dobrodružnou trasu Domu dětí a mládeže. (P. Tesařová)

25. června 2021:

28. června 2021: