Setkání se zdravotnicí p. Romanou Kunáškovou

Ve středu 21. listopadu 2018 jsme s nadšením po roce přivítali zdravotní záchranářku p. Romanu Kunáškovou.  Děti se dozvěděly mnoho užitečných informací a rad o tom, jak se starat nejen o zdraví své, ale jak by i samy mohly přispět k záchraně druhého člověka. Měly možnost si zkusit resuscitaci člověka na umělém modelu – „Andule“, při zástavě dýchání, a vyzkoušet si tak, co síly je v těchto situacích při masáži srdce zapotřebí. Beseda s paní záchranářkou probíhala ve velmi příjemné atmosféře, děti se hodně o dané téma zajímaly a sklidily velkou pochvalu za znalosti i dovednosti, které z první pomoci již mají. V závěru milého setkání nás velmi potěšilo pozvání na záchrannou stanici a plán další spolupráce. (J. Domasová)