Škola v přírodě Lipno

První týden v měsíci červnu patří již tradičně pobytu starších žáků na cykloškole v přírodě v penzionu Vřesná na Lipně. V letošním školním roce nás vyrazilo 8 + paní ředitelka Olivová, jako její pomocník paní Krupařová. Cesta, ač trvá téměř 4 hodiny s malými zastávkami, proběhla dobře. Po ubytování jsme si trošku odpočinuli a pak vyrazili po patřičném poučení o bezpečnosti směr přívoz, kterým jsme se přeplavili na protilehlou stranu vodní plochy, do Frýdnavy. Odtud jsme dorazili přes Horní Výtoň na hráz, kde jsme potkali další školu. Protože nám přálo počastí, hned první den jsme se koupali. Vodička příjemná, čistá, prostě nádhera. Po návratu na penzion vyhrála vždy trampolína, na které se mnozí naučili dokonce salto. Večerka ve 22 hodin. Další den jsme se vypravili do Království lesa, které se nachází nedaleko Stezky korunami stromů. Království je hezký zábavní park s trampolínami, prolézačkami, kladkami, … Děti se vydováděly až, až. Spokojeni jsme vyrazili na naši oblíbenou pláž a s chutí se ponořili do lipenské přehrady. Po odpočinku na penzionu přišla výborná večeře, dezertík a opět trampolína. To se nám ta večeře v bříškách pěkně promíchala. Je tu středa, kdy se dělíme na 2 skupiny. Ti hodně zdatní vyrážejí s panem Olivou na delší trasu, ti, kteří si chtějí v klidu užívat, jedou s paní ředitelkou do Hopsária plného skákaček, skluzavek a barevných míčků. Po hodinovém dovádění nasedáme na kola a jedeme vstříc koupání. Mezi tím jsme si stačili nakoupit něco ve Frymburku. Čtvrtý den míří do Hopsária druhá skupiny dětí, ostatní tráví čas na hlavní pláži mezi nádhernými jachtami a čluny. Dáváme si zmrzlinu. Kromě Vítkova „leteckého dne“, který zůstal bez následků, vše probíhalo úplně hladce. Děti musíme pochválit za kázeň, dodržování bezpečnosti, hezké vzájemné chování se k sobě. Počasí nám letos úžasně vyšlo. A pan vedoucí, jeho vaření nemá chybu. Děkujeme za krásných 5 dnů, které jsme na Lipně prožili. Příští rok se tam určitě opět rádi vrátíme. (J. Olivová)