Školní výlet Chlumec nad Cidlinou (foto)

Ve středu 22. června 2022 jsme se natěšeně vydali na školní výlet do zábavního parku do Chlumce nad Cidlinou. Cesta uběhla za všeobecného veselí rychle a my stanuli před branami rozlehlého Fajnparku. Po vstupu do areálu jsme udělily dětem důležité pokyny. Starší děti si vytvořily skupiny a dostaly samostatný rozchod, mladší se držely učitelek a procházely atrakcemi společně. Jako první strhl pozornost dětí kaskádovitý vodopád s jezírkem. A protože bylo teplo, vybídl nás k okamžitému čvachtání a vodním hrátkám. Po dostatečném vyřádění a vysušení jsme se přesunuli k trampolínám všeho druhu. Naše skoky, poskoky a skotačení bylo nekonečné a svým způsobem, vzhledem k teplému počasí, i náročné. Proto patřila další zastávka svačině a kiosku s občerstvením. Taková malinovka, kofola či párek v rohlíku přišly ledakomu vhod. Po této krátké pauze už utíkaly některé děti na jumping, plážové sporty a skákací balóny. Bylo úžasné sledovat, jak si vše školáci radostně užívají. Vzhledem k tomu, že tento den navštívil Fajnpark i kouzelník, vydali jsme se na dobrodružnou cestu k amfiteátru, kde měla zmíněná akce probíhat. Cestou jsme však ještě „museli“ zvládnout vzduchová a vodní děla, pohovořit se stromem dřevníkem, projít dovednostní opičí stezkou, zdolat Kilimandžáro, projít Hmyzákov, navštívit zábavné 3D kino Koukálkov, zajít do strašidelného Dinoparku a dát si úžasně křupavé vafle nebo vrchovatou porci zmrzliny. Pan kouzelník byl vtipný a nápaditý a některé děti mu velmi zručně asistovaly. Po lehkém občerstvení nás už čekalo indiánské městečko, kde bylo postaveno několik teepee. V nich si někteří nadšenci s chutí a pořádnou vervou společně zabubnovali na velké tamtamy. Hodně času jsme pak strávili u jezdících ufonů a na safari autíčkách. Tady jsme se sešli postupně s ostatními dětmi, neboť projížďka v autech a v „ufo – talířích“ byla pro všechny velmi zábavná a na dlouhou chvíli oblíbená. Potěšilo nás, jak moc jsou některé děti v řízení aut pohotové a zručné! Zbylý čas využil každý po svém.  Někdo k opětovné návštěvě kina, další děti si zaplavaly v jezírku, jiné si došly koupit hranolky či jinou dobrotu, někdo se svezl místním vláčkem nebo si zašel koupit drobné suvenýry. Ještě by bylo co prozkoumat a zažít, ale to bychom se vrátili až ve večerních hodinách a stejně by to nestačilo. Prožili jsme velmi krásný den, plný radosti, adrenalinu, nadšení, šťastných a spokojených úsměvů. Takových zážitků!! Není divu, že cestou zpět některé děti příjemným vyčerpáním usnuly. Na tento krásný výlet budeme všichni ještě dlouho vzpomínat! J (J. Domasová)