Školní výlet Chlumec nad Cidlinou

V úterý 25. 6. 2019 vyrazili žáci základní školy na výlet do Fajnparku do Chlumce nad Cidlinou. Zde nás čekal velký zábavní park, kde bylo velké množství atrakcí. Od trampolín, skákacích hradů, kosmodromů, až po elektrická autíčka. Děti vše vyzkoušely a moc se jim to líbilo.
Po obědě a doplnění pitného režimu jsme se přemístili do části parku nazvaném Dinopark, kde jsme obdivovali  dinosaury. Poté jsme pokračovali do Hmyzákova, kde byl hmyz vytvořen v nadměrných velikostech. Nejvíce si děti ale užily stezku Bosákov, kde se téměř 1 km musel projít bosou nohou. Šlo se přes písek, dřevěné klády, vodu, až po pichlavou trávu. Žádné zranění chodidel nenastalo.
Jízda vláčkem, který jezdil po celém areálu, se též líbila. Kdyby nebyl plánovaný odjezd v 14:30 hodin, určitě bychom v parku vydrželi až do zavírací doby. Výlet se vydařil a při otázce, co se dětem líbilo nejvíce, sborem zakřičely:“Všechno“! (P. Franc)