Smysly zvířat

V pondělí 25. března 2019 k nám opět zavítal bývalý žák naší školy Ondra Pelikán, který nyní pracuje v oboře Žleby a záchranné stanici Lipec. Jeho program „Smysly zvířat“ se zajímavým výkladem, ale hlavně názornými ukázkami a bezprostředním kontaktem se zvířaty, byl opět jedinečný a nezapomenutelný. Nejprve si připravil program pro děti z MŠ a poté následoval program pro ZŠ, který významně obohatil znalosti v oblasti přírodovědy. Po připomenutí pěti smyslů, jsme obdivovali schopnosti konkrétních zvířat a mnohé se dozvěděli. Například ježek Jasmínka nám ukázal, jak skvělý má čich. Sova pálená a poštolka se nám předvedly v letu a přesvědčily nás, jak výborný mají zrak. Netopýr Adélka vesele požíral červíky, potkan předvedl skvělý sluch a krajta královská své speciální vidění a zjistili jsme, že vůbec neslyší. Šváb Fanouš dokáže lézt po zdi a díky dětem absolvoval zajímavou překážkovou dráhu z jejich rukou. Přednáška byla nejen poučná, zábavná, ale donutila nás všechny popřemýšlet o tom, jak krásná je příroda kolem nás a že je nutné vážit si jí a chránit ji. Ondra má skvělý vztah nejen ke zvířatům, ale i dětem, proto mají tyto akce mimořádné kouzlo., příjemnou atmosféru a obohatí znalosti a život zúčastněných. Děkujeme za krásný pořad. (P. Tesařová)