Vánoční Kačina (foto)

V době adventní dne 16.12. 2021 jsme vyjeli na výlet na Kačinu. Tento nedaleký zámek někteří školáci navštívili poprvé a byli překvapeni, co vše zde mohou vidět. Vánočně laděný program začal soutěží. Hádali jsme vánoční hádanky, pohádky dle audiozáznamu, adventní postavy či poznávali a poté zpívali koledy. Vyhrálo družstvo paní učitelky Domasové. Bohužel nás zradil vánoční řetěz, který byl v hádance zapeklitě schován. Přesto jsme to vzali sportovně a všichni soutěžící si zaslouží za aktivní přístup a nasazení pochvalu. Paní Lišovská, která soutěž připravila a děti ji znají z výukových programů ze školy, nás opět nezklamala. Díky ní jsme zase bohatší o další znalosti, její elán a chuť do práce nám opět zpříjemnily den. Poté si děti vyrobily originální přáníčka s velkým razítkem zámku. Druhou částí programu byla prohlídka vánočně vyzdobených Chotkovských interiérů. Oživili jsme si dávné vánoční tradice. Dozvěděli se, co mívala královská rodina k vánoční večeři. Navštívili jsme zámecké sklepy a kuchyň. Přenesli jsme vánoční jídlo na královský stůl. Na závěr jsme si prohlédli výstavu betlémů. Výlet byl zábavný a naučný. Připomněli jsme si vánoční tradice i to, proč se nejkrásnější svátky v roce slaví. Před budovou zámku si ještě někteří zpívali koledy a společně jsme se radovali z toho, že Vánoce, Vánoce přicházejí. (P. Tesařová)