Veselé zoubky (foto)

Ve středu 18. května 2022 se žáci 1. – 3. ročníku zapojili do DM preventivního programu „Veselé zoubky“. Na úvod jsme si připomněli, proč je péče o zuby důležitá, jak správně se o ně starat a jak předcházet vzniku zubního kazu. Prohlédli jsme si stavbu zubu a pochopili jeho funkci. Potom žáci doplnili pracovní listy a testy dle ročníků. Po vyhodnocení testů účastníci projektu slavnostně obdrželi dárkové taštičky s odměnami. Nechyběla samozřejmě pasta na zuby i kartáček, a tak se nadšení odvážlivci pustili do názorné zkoušky správného čištění zubů. Akce byla zábavná a poučná. Malí školáci i několik dní poté hlásili, jak vše dodržují, využívají a o zoubky se stále správně starají. Jen tak dál! Ať jim šťastný zdravý úsměv vydrží co nejdéle. (P. Tesařová)