Veselé zoubky (foto)

Ve čtvrtek 28. května 2021 se žáci 1. – 3. ročníku zapojili do DM preventivního programu „Veselé zoubky“. Na úvod jsme si připomněli, proč je péče o zuby důležitá, jak správně se o ně starat a jak předcházet vzniku zubního kazu. Prohlédli jsme si stavbu zubu a pochopili jeho funkci. Některé děti přiznaly, že teď už se nebudou bát zubního lékaře. Potom žáci doplnily pracovní listy testy dle ročníků. Společně jsme si zahráli domino, které formou hry doplnilo znalosti našich školáků. Dále jsme zhlédli krátký film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Po vyhodnocení testů účastníci projektu slavnostně obdrželi dárkové taštičky s odměnami. Nechyběla samozřejmě pasta na zuby i kartáček a tak se nadšení odvážlivci pustili do názorné zkoušky správného čištění zubů. Akce přinesla mnoho radosti, ale hlavně poučení o nutnosti zubní hygieny. Tak doufejme, že našim dětem bude zářit zdravý úsměv, co nejdéle. (P. Tesařová)