Výlet do ZOO Jihlava

V úterý 19. června 2018 se uskutečnil již jednou odložený výlet do ZOO Jihlava. Počasí nám tentokrát přálo a děti se už nemohly dočkat. Po příjezdu na místo a zakoupení vstupenek jsme se zašli podívat do malého obchůdku se suvenýry, kde si hned pár dětí vybralo drobné dárkové předměty. Pak už nám nic nebránilo v cestě za zvířátky. Naše první kroky směřovaly k pavilonu opic, následovaly majestátné žirafy, v jejichž blízkosti se pohybovaly také lamy a zebry. Upoutal nás výběh s hyenami, které se v trávě důležitě procházely a vůbec nevypadaly nevzhledně. Poté jsme si udělali krátkou zastávku na dětském hřišti s houpačkami, kde jsme se kromě krátkého sportování také nasvačili. Kousek opodál byly voliéry s dravci, které také stály za důkladnou prohlídku. Při přecházení údolí včel upoutal některé děti automat s pitím a hračkami, takže bylo nutné se i zde na chvíli pozastavit a nakoupit nezbytnosti. Když jsme šli kolem Babiččina dvorečku, měli jsme možnost vidět krmení králíků. Některé děti si zakoupily samy krmení pro kozy. Ty skákaly jedna přes druhou, aby byly první u natažených dlaní s granulemi. Ovšem ještě zábavnější bylo poskakování malých opiček nad našimi hlavami. Naše prohlídka pokračovala dále k Domu koček.  Následovala prohlídka hrochů, tygrů, vodního světa, tropického pavilonu, medvědů,…všude jsme si užili velkou podívanou a hlavně hodně zábavy. Na konci stezky jsme si odpočinuli a dali si oběd. Někteří vytáhli zásoby z batůžku a někdo ochutnal místní speciality v podobě hranolek, smažených sýrů, párků s chlebem apod. Po vydatném odpočinku jsme se přesunuli na nedaleké hřiště, kde si děti řádně zasportovaly. Každý si našel to své – houpačky, prolézačky, kolotoč, skákací hrad, ale nejvíce se děti vyřádily na velkém toboganu.  Komu se sportovat nechtělo, zvolil klidnější režim v ohradě opodál, kde se pásly a pobíhaly malé ovečky i kozy s kůzlátky. Sem si mohl každý vlézt a zvířátka pohladit. Takto strávený čas nám velmi rychle utekl. Ještě než jsme opustili brány ZOO jsme se šli potěšit pohledem na surikaty a někteří z nás si zašli do obchůdku dokoupit na památku ještě nějaké drobnosti. Výlet do ZOO se nám všem moc líbil. Poznali jsme hodně nových zvířat a hlavně jsme i ta, která známe, mohli vidět na vlastní oči. Je prima vidět rozzářené oči dětí a pozorovat, jak jsou šťastné a mají velmi pozitivní vztah ke zvířatům a přírodě J. (J. Domasová)