Výlety ŠD do Čáslavi (foto)

Tři po sobě jdoucí pondělky jsme v rámci školní družiny vyrazili na výlet do Čáslavi. Skupiny byly vybrány tak, aby byly přijatelné kamarádsky i kázeňsky, což se vyplatilo. Vydařilo se nám i počasí, až na jednu přepršku.

Nejprve jsme prošli naučně – přírodovědnou stezkou kolem podměstského rybníka. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze života a tvorby Miloše Formana či Rudolfa Těsnohlídka. Poznávali jsme byliny, dřeviny, vodní živočichy či šišky stromů, které si někteří vzali na památku. Poté jsme sportovali na posilovacím hřišti, kde byly nejvíce atraktivní kruhy. Přešli jsme na dětské hřiště, kde si všichni užili lezení až horolezení, houpání, kolotoče, sjezdy na lanovce či pracovali v písečné laboratoři. Potom už následovaly vysněné nákupy. Starší děti měly rozchod po skupinkách. Zde se ukázala výhoda mobilních telefonů, mohli jsme být takto trvale v kontaktu. Všechny chválím za ukázněnost a sportovní chování. Z fotek uvidíte, že jsme si výlety opravdu užili. Budu se těšit zase příště. (P. Tesařová)