Zábavné školní dopoledne

Den pro předškoláky s názvem „Zábavné školní dopoledne“ se uskutečnil ve čtvrtek 15. 3. 2018. Úderem deváté hodiny vstoupilo do učebny 1. třídy pět očekávaných dětí – Verunka, Madlenka, Toník, Kuba a Tomáš. Tam už je čekala paní učitelka Domasová společně s žáky 1. a 2. ročníku. Po vzájemném představení v komunikačním kruhu jsme si povídali o tom, jak to ve škole chodí, co budoucí prvňáčky v 1. ročníku čeká, jaké předměty budou mít, na co můžou těšit a také jaká pravidla se v naší třídě dodržují. Poté si děti procvičily na interaktivní tabuli písmenka a ukázaly, že se umí správně podepsat.  Jak jsou zdatní počtáři, nám budoucí školáci předvedli vzápětí. Poznávání čísel do 10 a příklady zvládli všichni na jedničku s hvězdičkou. Několik dětí dokonce bez problému vyhledalo dvojciferná čísla do 100! Následovalo malování obrázků ve dvojicích se staršími dětmi na téma „Z pohádky do pohádky“. Všechny výtvarné práce se tak povedly, že jsme jimi v sobotu vyzdobili sál v Hraběšíně na „Zábavné odpoledne s maskami“. Ještě než si přišla pro děti paní učitelka Tesařová, stihli jsme si zazpívat několik pěkných písniček, předat drobné odměny a pořídit fotky na památku. Poté se všichni přesunuli do družiny, prohlédli si její vybavení a pověděli si, jak to zde chodí. Po chvilce hraní jsme přešli do tělocvičny na hodinu tělocviku. Po společném nástupu a rozcvičce jsme si zahráli několik pohybových her, ve kterých předškoláci ukázali, že jim pohyb nedělá problémy a budou v této oblasti šikovní. Následovalo cvičení na tělocvičném nářadí, které děti velmi bavilo. Na závěr předškoláci obdrželi medaile a upomínkové listy na jejich první školní dopoledne.  Všichni zaslouží velkou pochvalu, byli odvážní a zároveň ukáznění. Před přechodem do školky, byli všichni překvapeni, jak to rychle uteklo.  Všichni se do školy prý těší. Přejeme jim hodně školních úspěchů, ať jim vydrží nadšení, elán a jsou u nás ve škole spokojeni. (J. Domasová, P. Tesařová)