Žehušický pohár 2019 (foto)

17. ročník atletické soutěže „Žehušický pohár“ byl pro naši školu opět úspěšný. V letošním roce jsme soutěžili ve třech kategoriích. Přípravku mladší reprezentovali: Anna Benešová, Aneta Bohunková, Jakub Jeřicha, Zdeněk Málek, Adam Růžička a Kristýna Müllerová. Přípravku starší vytvořilo družstvo těchto závodníků: Nikola Benešová, Adéla Deverová, Monika Nulíčková, Lukáš Holzman, Antonín Jeřicha, Filip Slovák, Filip Urválek, Josef Kunášek a Vladimír Fišer. Za mladší žáky úspěšně závodil jednotlivec Martin Zralý. Velmi radostný byl zisk čtyř medailí. Anička Benešová získala 1. místo ve skoku z místa s nádherným výkonem, skočila 173 cm. Kuba Jeřicha hodil plným míčem 6,53 m a vybojoval stříbrnou medaili. Velkou radost jsme měli z 3. místa ve štafetě, kterou zaběhli čtyři žáci Vladimír Fišer, Nikola Benešová, Pepa Kunášek a Filip Urválek. Plné nasazení, skvělá příprava, technika běhu a hlavně přesné předávky nám umožnily stát na stupních vítězů. Velkou gratulaci zaslouží i Martin Zralý, který soutěžil s mladšími žáky a vybojoval zlatou medaili v kriketu, hodil 39,9 m. Ani ostatní naši žáci se rozhodně neztratili. Všichni byli úžasní, chovali se sportovně a ukázněně. Při tandemovém návratu několika aut jsme měli velikou radost, odhodlání a chuť do další práce. Poděkování patří rodičům, kteří pomohli s přepravou dětí a celou dobu závodů nás podporovali a pomáhali.(P. Tesařová)