Žehušický pohár

V pátek 27. dubna 2018 jsme se zúčastnili již 16. ročníku atletické soutěže „Žehušický pohár“. Naše škola vytvořila družstvo v kategorii – přípravka starší. Reprezentovali nás tito závodníci: Vladimír Fišer, Antonín Jeřicha, Nikola Benešová, Adéla Deverová, Martin Zralý, Josef Kunášek a Filip Slovák. Největšího úspěchu dosáhla Nikola Benešová, která získala ve skoku dalekém s výkonem 300 cm 3. místo. Bronzovou medaili slavnostně obdržela při závěrečném zakončení na stupních vítězů. Byli jsme na ni náležitě pyšní a ještě jednou velmi gratulujeme! I naši ostatní reprezentanti si však vedli skvěle. Adéla Deverová se umístila na 4. místě v kriketu, Tonda Jeřicha na 6. místě a Martin Zralý na 7. místě. Nikola Benešová obsadila 6. místo v běhu na 60 metrů. Martin Zralý se umístil na 7. místě ve skoku dalekém.  Velkou pochvalu zaslouží všichni nejen za sportovní výsledky, chování, nasazení, ale i radost z pohybu a soutěživost. Děkuji panu Zralému a paní Kunáškové za pomoc s přepravou dětí a za celkovou podporu našich závodníků. Pochvalu zaslouží i 4 fanoušci, kteří našim sportovcům velmi fandili. Celkově jsme obsadili 5. místo, což není na naší malou školu vůbec špatné. Přesto se malí závodníci rozcházeli s tím, že od zítřka začneme trénovat, aby to za rok bylo ještě lepší. (P. Tesařová)