Školní metodik prevence – MŠ

dále dle individuální domluvy

Činnost metodika prevence

Metodické a koordinační činnosti

• Metodik prevence spolupracuje s vedoucí učitelkou MŠ, se školním metodikem prevence ZŠ.
  • Koordinuje tvorbu a kontroluje realizace preventivního programu školy.
  • Koordinuje a realizuje aktivity školy zaměřené na prevenci šikany, násilí, vandalismu, sexuálního zneužívání, rizikových projevů sebepoškozování a sociálně patologických jevů.
  • Koordinuje vzdělávání pedagogů školy v oblasti prevence patologických jevů.
  • Koordinuje a realizuje aktivity zaměřené na zapojování multikulturních prvků do vzdělávacího procesu a integraci dětí – cizinců – prevence rasismu.
  • Spolupracuje s odbornými pracovišti.

Informační činnosti

• Zajišťuje a předává odborné informace o problematice sociálně patologických jevů, o nabídkách programů, projektů, metodách a formách specifické primární prevence pedagogům MŠ.
  • Prezentuje výsledky preventivní práce školy, získává nové odborné informace a zkušenosti.
  • Vede a průběžně aktualizuje databázi spolupracovníků školy pro oblast prevence sociálně patologických jevů

Poradenské činnosti

• Vyhledává děti s rizikem či projevy sociálně nežádoucího chování.
  • Poskytuje poradenské služby zákonným zástupcům.
  • Zajišťuje případnou péči odpovídajícího odborného pracoviště.
  • Připravuje podmínky pro integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.