ZŠ a MŠ Krchleby
okres Kutná Hora

Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy" 1

Jsme součástí česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy".

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY

Inspirující svět pohádek, básní a příběhů

Základní škola a Mateřská škola Krchleby, okres Kutná Hora

Partnerská škola: Základná škola Iliašovce, Slovenská republika

Výrobu záložek pro naše slovenské „spolužáky“ jsme pojali jako zábavnou tvorbu spojenou s literárním poznáním okolí naší školy.

V knihovně jsme našli knihu příběhů a pověstí z našeho kraje a vybrali jsme ty pověsti, které se váží k obcím, kde bydlíme, nebo které jsou od Krchleb nedaleko.

Na záložkách jsme ztvárnili děj, někde jsme přidali i mapu místa, ke kterému se příběh váže, někde je i název samotného příběhu.

Zajímavé je, že příběhy byly vlastně takové malé horory.

Čerti a raraši, zlé babky, rozzlobení obři, tajemné skály, bezcitná zámecká paní …

Jsme docela rádi, že jsou to jen příběhy, které si lidé vyprávěli během dlouhých večerů při plamenu svíčky a že dnes se tomu můžeme smát.

I když možná … poklad na dně zatopeného lomu láká mnohé potápěče i dnes.

Hodně radosti nám udělal balíček z naší partnerské školy, ve kterém jsme našli záplavu krásných záložek, turistické informace a mapy tamního kraje, dopis od paní učitelky a všech dětí vlastnoručně podepsaný.

A nesmíme zapomenout na nejzajímavější součást balíčku - záložky jsou fajn, ale bonbónky nás potěšily nejvíc :-)

Datum vložení: 31. 10. 2023 19:13
Datum poslední aktualizace: 31. 10. 2023 19:20