Ponožkový den

Ponožkový den 1

Jako každý rok, tak i letos nesměl chybět ve školce PONOŽKOVÝ DEN. 21. března jsme si všichni dali na každou nožku jinou ponožku a pobavili se tím, kdo v jakých ponožkách přišel do školky. Hlavním důvodem je podpora osob s Downovým syndromem.

Jako každý rok i letos, nesměl chybět ve školce PONOŽKOVÝ DEN. 21. března jsme si všichni dali na každou nožku jinou ponožku a pobavili se tím, kdo v jakých ponožkách přišel do školky. Hlavním důvodem je podpora osob s Downovým syndromem. Seznámení dětí s tím, že ne všichni jsme stejní a jsou mezi námi i osoby s různými nemocemi nebo lidé, co jinak vypadají. V dětech vzbuzuje empatii, lidskost, ale i to, že být jiný je v pořádku a i přes rozdíly můžeme být kamarádi.

Myšlenka oslavy dne Downova syndromu vznikla již v roce 2005 a jako symbolické datum na podporu osob s trizomií 21 se vybralo datum 21. 3., které odkazuje na ztrojený 21. chromozom. Oficiálně, pod záštitou OSN, je Světový den Downova syndromu oslavován od roku 2012. Cílem je, aby se v tento den šířilo povědomí široké veřejnosti o osobách s DS.

Datum vložení: 22. 3. 2023 7:28
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2023 7:32

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat