Naše školní projekty

Ve zdravém těle zdravý duch 1

Ve zdravém těle zdravý duch

Datum: 14. 3. 2024

Trávíme přestávky v pohybu, ideálně na školní zahradě za příznivého počasí. Na několik dnů vyjíždíme na školu v přírodě, pěšky vyrážíme po okolí a objevujeme místo, kde žijeme (kulturní památky, přírodní zajímavosti, historii).

Školní parlament 1

Školní parlament

Datum: 14. 3. 2024

Velvyslanci ze všech ročníků se scházejí s vedením školy a projednávají důležité záležitosti, sdílí nápady a názory své a svých spolužáků týkající se školy a života ve škole, využívají možnost podílet se na směrování školy v některých oblastech.

Ekologické dny 1

Ekologické dny

Datum: 14. 3. 2024

Den vody, Den Země, Den stromů, Den bez aut, Pěšky do školy a jiné dny s ekologickou tematikou, ale také neustálá péče o „školní“ andulky vlnkované, to jsou naše Ekologické dny.

Cestička do školy 1

Cestička do školy

Datum: 14. 3. 2024

Motivační program pro předškoláky, na jehož realizaci se významně podílejí naši žáci. Cílem je usnadnit přechod dětem z předškolního do povinného základního vzdělávání. Zapojení žáků rozvíjí sounáležitost starších s mladšími.

Krchlebská věž 2

Krchlebská věž

Datum: 14. 3. 2024

Inspirací nám je skutečná hasičská soutěž s názvem Krchlebská věž, která se koná u nás v Krchlebech. My v rámci tohoto projektu trénujeme požární poplach a evakuaci, učíme se chování za mimořádných situací, základy první pomoci.

Sportovec roku 1

Sportovec roku

Datum: 14. 3. 2024

Účast na sportovních soutěžích vlastních i externích pořadatelů, trénink a nácvik pohybových dovedností v soutěžních disciplínách, podpora a rozvoj individuálních dispozic a talentu žáků, pravidla fair-play.

Malý obchodník 1

Malý obchodník

Datum: 14. 3. 2024

Nákup a následný prodej potravin vhodných k opékání (a nemusí to být jen špekáčky). To je netradiční výuka finanční gramotnosti a hra na fiktivní obchod, kdy přemýšlíme nejen o penězích, ale o vlastní spotřebě a šetrném hospodaření.

Lidové tradice 1

Lidové tradice

Datum: 14. 3. 2024

Podpora lidových tradic, propojení s životem v obci třeba společným podzimním průvodem se světýlky, vánočním minijarmarkem nebo zpěvem vánočních koled v adventním čase.

Sběratel roku 1

Sběratel roku

Datum: 14. 3. 2024

Celoroční soutěž ve sběru starého papíru, hliníkových plechovek, drobného elektroodpadu (externí odběr druhotných surovin).

Knihomol 1

Knihomol

Datum: 14. 3. 2024

Motivace ke čtení knih nejen ze školní knihovny i obecní knihovny v Krchlebech, divadelní a filmová představení v Čáslavi. Vlastní vystoupení a besídky pro rodiny žáků, prezentace na veřejnosti v obci při různých významných událostech.

Domácí zahrádka 1

Domácí zahrádka

Datum: 14. 3. 2024

Pečujeme o záhony zeleninové i okrasné, pěstujeme vlastní dýně na podzimní strašidla, staráme se o záhon květin jen tak pro radost, budujeme rozkvetlou skalku i bylinky pro poučení i užitek.

Svátek má Jaroslav

• Světový den grafiky