Menu
ZŠ a MŠ Krchleby
okres Kutná Hora

Aktuality ZŠ

Zobrazeno 1-30 ze 89
Talent + píle + důkladná příprava = GYMNÁZIUM  1

Talent + píle + důkladná příprava = GYMNÁZIUM

Datum: 17. 5. 2024

Štěstí přeje připraveným, to se nejen říká, to je fakt. Přirozený talent a píle šikovné "páťačky" ve spojení s důkladnou přípravou ... "naše" VIKTORIE úspěšně složila přijímací zkoušky na víceleté gymnázium. GRATULUJEME!

Žehušický pohár  1

Žehušický pohár - i přes nemoci, zranění, nepřízeň počasí při tréninku jsme to zvládli!

Datum: 26. 4. 2024

Nachlazení vyřadilo ze hry několik závodníků. Do poslední chvíle jsme měnili startovní listinu, bylo nutné skloubit věkové podmínky startu a chuť žáků soutěžit. Děkujeme všem, kteří měli odvahu běžet, skákat, házet. Jedinou medailistkou je Sofie N. - 2. místo v hodu kriketovým míčkem. GRATULUJEME!

Hodně štěstí a zdraví novým občánkům Krchleb! 1

Hodně zdraví a štěstí novým občánkům Krchleb!

Datum: 21. 4. 2024

Elenka, Maruška, Nelinka, Jiřík - to jsou miminka, která přivítala do obce paní starostka v neděli 14. dubna. MŠ i ZŠ se připojily ke gratulaci občánkům a jejich rodinám formou krátkého vystoupení. Ze školky vystupovali Adélka, Stázinka, Bertík a Míša a ze školy Sofinka a Dominička. Děkujeme!

Program pro předškoláky je v cíli - zápis je "za dveřmi" 1

Program pro předškoláky je v cíli - zápis je "za dveřmi"

Datum: 20. 4. 2024

Věříme, že program pro předškoláky splnil svůj cíl - zbavit děti ostychu, poznat prostředí a okusit některé z metod a forem výuky v 1. třídě. Seznámení s paní učitelkou je neméně důležité a určitě přispělo k hladší adaptaci, která současné předškoláky v září v základní škole čeká.

Ukliďme svět  1

Ukliďme svět

Datum: 19. 4. 2024

Během Dne Země jsme zvládli uklidit okolí školy v rámci celorepublikové akce Ukliďme svět!, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Organizátorům děkujeme za poskytnutí pytlů a naší paní starostce Jeřichové děkujeme za zajištění odvozu nasbíraného nepořádku.

Den Země - péče o přírodu 2

Den Země - péče o přírodu

Datum: 19. 4. 2024

Den Země se slaví 22. 4., u nás ve škole jsme ho oslavili o pár dnů dříve. Počasí nás trochu postrašilo, ale naštěstí jsme nezmokli. Zvládli jsme vyplenit a nakypřit záhony, zasít a zasadit sazenice zeleniny a jiných rostlin. Hmyzí hotel dostal novou střechu, kterou hlídá veselá housenka.

Škola v přírodě 2024 - informace 1

Škola v přírodě 2024 - informace

Datum: 9. 4. 2024

Důležité termíny - škola v přírodě:
30. 4. 2024 - odevzdání přihlášky (žáci dostanou 9. a 10. 4.)
10. 5. 2024 - do tohoto data úhrada celé částky
3. 6. 2024 - v den odjezdu odevzdání prohlášení o bezinfekčnosti a kopie kartičky zdravotní pojišťovny (také ke stažení v "dokumentech")

Den vody - vrbový domeček 1

Den vody - vrbový domeček

Datum: 20. 3. 2024

Voda je pro rostliny (nejen pro ně) nepostradatelná. I rostliny mají nenahraditelný význam díky své schopnosti zadržovat a řízeně uvolňovat vodu. My jsme dnes rostlinnou říši obohatili osázením skalky u jezírka a pokusili jsme se o založení vrbového domečku. Musíme zalévat a doufat, že se zazelená!

Den vody  1

Den vody - jezírko

Datum: 20. 3. 2024

Skutečný Den vody je 22. března. Vodě jsme se věnovali o 2 dny dříve. Vyráběli jsme žabky, povídali si o životě u vody i ve vodě, pečovali o přírodu v těsné blízkosti školy. Na školní zahradě jsme vytvořili malinké jezírko. Už teď jsme zvědaví, kdo se nám do jezírka nastěhuje:)

Vynášení Moreny

Vynášení Moreny

Datum: 20. 3. 2024

Rána jsou ještě mrazivá, ale odpolední sluníčko už docela pěkně hřeje. Aby mohlo jaro naplno propuknout, musí zima nejdříve odejít. Od nás dnes symbolicky odplula po vodě v podobě Moreny.

Matematický klokan 2024 1

Matematický klokan 2024

Datum: 18. 3. 2024

Žáci 2. - 5. ročníku se účastní mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan. Soutěžíme v kategorii "Cvrček" (2. a 3. ročník) a "Klokánek" (4. a 5. ročník).

Program primární prevence  2

Program primární prevence

Datum: 8. 3. 2024

Prevence rizikového chování je nedílnou součástí základního vzdělávání. Primární prevenci provádíme ve škole podle smysluplné koncepce, jejíž součástí byl program, který jsme absolvovali hned po jarních prázdninách.

Návštěva z Univerzity Hradec Králové

Návštěva z Univerzity Hradec Králové

Datum: 22. 2. 2024

Karnevalové veselí pokračovalo ve čtvrtek ve školní družině. Ne každý zvládne náročné disciplíny jako je třeba chůze s kroužky na hlavě, ale našim maškarám to šlo výborně! Připojila se k nám milá návštěva, naše bývalá žákyně, dnes studentka Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Zápis do 1. třídy 2024 1

Zápis do 1. třídy 2024

Datum: 15. 2. 2024

Chcete, aby Vaše dítě chodilo do školy s radostí?
Přijďte s ním k zápisu do Krchleb!
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Motivační návštěva 1. třídy 1

Motivační návštěva 1. třídy

Datum: 15. 2. 2024

Vybíráte pro své dítě základní školu?
Přijďte se k nám podívat!
Srdečně zveme na motivační návštěvu 1. třídy.

Další milá návštěva našich absolventek 1

Další milá návštěva našich absolventek

Datum: 9. 2. 2024

Zdá se, že se všichni dobře znají, ale není tomu tak. Přesto ze skupinky "dýchá" pěkná atmosféra a malí i velcí si dokážou spolu povídat.

Ochutnávka mléčných výrobků Madeta 2

Ochutnávka mléčných výrobků Madeta

Datum: 8. 2. 2024

V rámci projektu MLÉKO DO ŠKOL se u nás ve škole konala ochutnávka mléčných výrobků (tzv. doprovodné vzdělávací opatření formou OCHUTNÁVKOVÝCH KOŠŮ). Měli jsme na výběr Jihočeský tvaroh odtučněný, polotučný bez laktózy a tvaroh & jogurt bílý.

Přípravný program "BRZY BUDU ŠKOLÁKEM" 1

Přípravný program pro předškoláky 2024

Datum: 5. 2. 2024

Chystáte se se svým předškolákem k zápisu do 1. třídy? Pro podporu plynulého vstupu do ZŠ nabízíme Vašim dětem program "Brzy budu školákem".
Program je zdarma a k ničemu Vás nezavazuje.
Kontakt pro přihlášení: domasova@zskrchleby.cz

Naši prvňáci jsou fajn partička

Naši prvňáci jsou fajn partička

Datum: 31. 1. 2024

Kromě kvalitního vzdělávání je pro nás prioritou přátelské prostředí, kde se všichni cítíme dobře. Naši prvňáci k nám do školy výborně "zapadli", je to pěkná partička a výborně si rozumí, jak dokazuje fotografie:) (na fotografii nejsou všichni)

Návraty

Návraty

Datum: 31. 1. 2024

Návraty nebo návštěvy? Faktem je, že není měsíce, kdy by k nám do školy nezavítali bývalí absolventi. A to nejen ti "nejnovější", tedy letošní "šesťáci", ale velmi často také ti "starší". Přicházejí se pochlubit s pěkným vysvědčením nebo si jen tak popovídat a nás to vždy potěší.

Speciální "DRUŽINOVÉ" vysvědčení  1

Speciální "DRUŽINOVÉ" vysvědčení

Datum: 28. 1. 2024

Klasické "školní" vysvědčení dostávají žáci v každé škole. U nás máme navíc "DRUŽINOVÉ" vysvědčení, kde "přečteme", jak si stojíme např. v pomoci druhým, jak jsme ochotní, slušní, zda je na nás spolehnutí, jestli se dokážeme přizpůsobit kolektivu nebo zda se chováme tak, abychom neublížili ...

Start Malé technické a Malé digitální univerzity 1

Start Malé technické a Malé digitální univerzity

Datum: 7. 1. 2024

Již 8. ledna se koná první z mnoha zajímavých lekcí Malé digitální/technické univerzity.

foto

PF 2024

Datum: 28. 12. 2023

PF 2024

Předvánoční "upcyklace"  1

Co má společného sportovní slalom s výrobou šperků?

Datum: 28. 12. 2023

Jak by se daly využít použité PET lahve? Zkuste si s nimi zasportovat nebo vyrobit slušivý náhrdelník jako my.

První VÁNOČNÍ zpívání a miniJARMARK 1

První VÁNOČNÍ zpívání a miniJARMARK

Datum: 14. 12. 2023

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří za námi přišli do školy i školky na náš první miniJARMARK a zůstali s námi na "celorepublikový" zpěv koled v rámci akce Česko zpívá koledy. Děkujeme za pomoc po technické stránce panu místostarostovi a panu Martínkovi a paní starostce za odměny pro všechny děti!

Milé přivítání na obecním úřadě 1

Milé přivítání na obecním úřadě

Datum: 11. 12. 2023

Děkujeme paní Bruthansové za sladké pohoštění, kterým odměnila školkové děti i velké školáky za přání k Vánocům. Společná vycházka na obecní úřad byla sice krátká, ale moc příjemná. Žáci ZŠ pak pokračovali s vánočním přáním k našim sousedům do ZDV Krchleby.

Vánoční besídka 7 12. 2023 1

Vánoční besídka

Datum: 7. 12. 2023

Když se zvířátka nemohou dohodnout, kdo bude hlídat a chránit Ježíška, vznikne velký zmatek, který umí dát do pořádku jedině Hvězda betlémská a Anděl. Každá správná pohádka dopadne dobře a ne jinak to bylo v té naší.

Čertíci, andělé a jiné vánoční bytosti ve škole 1

Čertíci, andělé a jiné vánoční bytosti ve škole

Datum: 6. 12. 2023

Den, kdy naděluje Mikuláš, jsme oslavili společně s naší mateřskou školou v tělocvičně. Sešli se u nás čertíci, andílci a jiné vánoční bytosti, pěkně si pohráli, zatančili, zazpívali, pověděli básničku a na závěr dostali sladkou odměnu. Bylo to fajn a nikdo se čertů nebál!

Déšť nás nezastavil, světýlka nám svítila až do cíle!

Déšť nás nezastavil, světýlka nám svítila až do cíle!

Datum: 3. 11. 2023

Děkujeme všem statečným dětem a jejich dospělým doprovodům, že i přes vytrvalý déšť došel náš osvětlený průvod do cíle k obecnímu úřadu, kde nám paní starostka nachystala sladkou odměnu.

Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy" 1

Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

Datum: 31. 10. 2023

Jsme součástí česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy".

Zobrazeno 1-30 ze 89

Projekty a partneři