ZŠ a MŠ Krchleby
okres Kutná Hora

Odznak všestrannosti - Olympijský víceboj

Odznak všestrannosti - Olympijský víceboj 1

Hlavním cílem "odznaku" je všestranný sportovní rozvoj žáků. Je využito přirozené soutěživosti dětí, porovnáváním mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní dle dosažených výsledků jsou motivovány k rozvoji všestrannosti.

Odznak všestrannosti, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Odznak všestrannosti je součástí největšího školního sportovního projektu Olympijský víceboj.

Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Iniciátoři programu chtějí společně s učiteli dětem ukázat, že když se budou trochu věnovat tréninku, zlepší se jejich schopnosti.

Je využito přirozené soutěživosti dětí, porovnáváním mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní (bronzový, stříbrný, zlatý, diamantový) dle dosažených výsledků, jsou motivovány k rozvoji všestrannosti.

Datum vložení: 14. 3. 2024 18:53
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2024 19:03